Love South Africa

2014-11-26 16:15     3 Kommentarer    Kategori: Livet, Resor

IMG_7900.JPG

Så är det bara. Love South Africa… Här har jag mitt hjärta! Lika jobbigt att lämna mitt hemland, varje gång. Kan så otroligt varmt rekommendera detta fantastiska land! Och behövs boende så har jag bra tips på det! 🙂

Bye bye Cape Town, South Africa för denna gången…

« Föregående inlägg  | Hem |  Nästa inlägg »

3 Kommentarer + Kommentera

  • Jag har letat på din blogg om det fantastiska du var på när din bror gifte sig tror jag. Ni bodde liksom i träden om jag minns rätt. Har du möjligen länken dit?

  • Jag åker ner i januari för några veckors roadtrip ….. 🙂 , Drakensberg , Durban , St. Lucia bl.a , alltså östra sidan , långt från Cape Town.
    Längtar verkligen .

    En fråga : Hur utbrett /känt är egentligen LCHF , som här i Sverige ?
    När man läser dina inlägg kan man tro att det är allmänt känt , …. kan det vara så väl ?
    Tack för fina , inspirerande inlägg från SA !

  • Skriv gärna en reseguide med tips på boende och kul grejer att göra och fina saker att se. Har aldrig övervägt det som resmål tidigare, jag vet så lite om det.

« Föregående inlägg  | Hem |  Nästa inlägg »

Lämna gärna en kommentar!

XHTML: Du kan använda dessa tagar: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

« Föregående inlägg  | Hem |  Nästa inlägg »