Högt kilopris på mjöl

2011-11-19 8:45     Kommentera    Kategori: Tips


Jag handlade lite mandelmjöl¸ och det är ju inte billigt! Kilopris för mandelmjöl var 215.60:- /kg jämfört med vetemjöl som har ett kilopris på 13.30:-

Det får bli en investering i en mandelkvarn tror jag. Men att köpa färdigt mandelmjöl är ju väldigt bekvämt… 🙂

« Föregående inlägg  | Hem |  Nästa inlägg »

Lämna gärna en kommentar!

XHTML: Du kan använda dessa tagar: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

« Föregående inlägg  | Hem |  Nästa inlägg »