Frukost förberedelser

Lite fix inför frukost! Fram med de viktiga ingredienserna!  :)

Bregott och majonnäs... Till det blir det ägg!

Etiketter: frukost

Kommentera gärna inlägget:


  • gretan 2011-09-19 09:39:15
    Hej
    Har nu kört med lchf i en månad och mår jättebra.Har en fråga vad kan man äta i stället för majonäs,avskyr verkligen smaken ,går inte att dölja minsta lilla gnutta i en dressing .Förslag någon :)
  • Jenny 2011-09-19 10:22:43
    Hej! Har nu ätit LCHF i 10 dagar och ser bara positivt på det, har tappat lite i vikt och känner mig pigg och mätt! Men igår kom den stora överraskningen! Jag har alltid haft problem med mensvärk, extrema sådanna! Jag har spytt och nästan alltid fått sjukanmäla mig....denna gång!? Inte ens en värktablett behövdes. Jag är chockad och enormt lättat! Kan inte tänka mig att det beror på nått annat än LCHF!
    Tack för en inspirerade och lärorik blogg.
    Kramar Jenny
  • Marie 2011-09-19 11:56:01
    Hej Tänkte bara, är det inte socker i de där färdiga majonäserna , som syns på bild Har för mig det.. Bättre göra egen, går på 30 sekunder och bara två ingredienser (grund)
  • Anonym 2011-09-19 20:11:08
    exakt samma erfarenhet har jag också, ingen mensväsk... ALLS!!

Senaste inlägg

Senaste kommentarer

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln