Zumba är verkligen riktigt kul!

Jag tycker fortfarande att Zumban är riktigt kul och uppiggande, även efter 1.5 år som instruktör! Det peppar mig massor och den träningstimmen går sååå fort!

Etiketter: zumba, träning

Kommentera gärna inlägget:


  • Ingela 2011-09-11 23:06:23
    Jo Zumba är superkul, jag går flera gånger i veckan på Zumba. Ha det gott!
  • Kicki 2011-09-09 09:50:55
    Jag kommer ihåg mitt första pass på Sudsta, det var lika roligt och häftigt som det såg ut på tv! Nej förresten, det var roligare :-) Å så hade jag turen att få dej som zumbafröken och se vad det ledde till! En riktig fin vänskap och en instruktörkurs-Tack goa Monique!!
  • Åse 2011-09-09 08:21:53
    Oj, du tycker att träningslektionen går fort! Men jag kan inte fatta att det gått så lång tid sedan du blev instruktör för Zumba! Jag kom ihåg när du funderade om du skulle gå utbildningen och inte trodde jag att det är 1½ år sedan!
  • Visst är det otroligt! Mars 2010 ;)... Som igår!
    Ha en toppen fredag Åse!
  • Farmor Kaisi 2011-09-08 23:58:54
    Jag låste din kaffemedvispgrädde-inlägg o dina viktdrömmar.??? Jag tycker att du ser jättekvinnlig ut som du är, kurvig, muskulös mjuk o GLAD! Du skulle inte passa som magerskrank. Nej du är FIN! Förresten , jag är just en sån där som tar gärna en tsk Bregott eller två innan maten blir klar. Har inte just SSS sagt att det håller blodsockret nere om man tar fett före?! På jobbet oxå har jag inte tid att äta ngt så tar jag just Bregott rejält på en ostskiva meden slurk kaffe till. Så det så! Ha det gott! (fett)!

Senaste inlägg

Senaste kommentarer

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln