Träning eller premiärdopp?

Träningsväskan packad, på väg till gymmet och biltermometern visar 26°! Vad göra? Gör helt om! Åkte till min stuga, la mig i solstolen och tog nyss premiärdopp i poolen!

 

Snuttar på en kopp kaffe med grädde och bara tycker livet är toppen! Gymmet blir om en stund.  Den är ju kvar om några timmar, det är inte värmen misstänker jag!

 

Tjolahopp!  Ha en skön o solig em! :)

Etiketter: sommar

Kommentera gärna inlägget:


  • Flygirl 2011-06-28 19:11:35
    Helt rätt!!!! Njut av den heatwave som har kommit! Jag själv, tyvärr, kommer missa den fina vädret.....den här flygvärdinna fick åker till London idag.....ösregn! MEN, Los Angeles imorgon, so hoppas det blir fint......hoppas du hade en underbar Midsommar.....jag har läste dig varje dag och jag har haft en rikitg bra LCHF Midosmmar....bara vinet var kanske för mycket,ingen snaps, men maten var helt underbart och perfekt! Jag kommer läser dig under tiden jag jobbar.....de närmaste 12 dagarna!!! Kram!
  • Irene 2011-06-28 19:09:21
    Har själv badat hela dagen det var 22 grader i stan. Ja man ser folk joga fastän detär nästan 30 grader och mer i solen..Undrar om detär bra?
  • lena 2011-06-28 17:49:25
    Det gjorde du helt rätt i, gymmet finns ju alltid kvar. Sj skall jag strax cykla ner till vår lilla hamn å ta en kaffe med en kompis, dottera får en sorbe om d e öppet.Kvällssolen är magisk vid havet :)

Senaste inlägg

Senaste kommentarer

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln