Snabb LCHF mellanmål

Skall jag äta? Skall jag inte? Skall? Inte? Jo det fick bli något litet.  Jag åt lunch kl 12 idag och har ett Zumbapass kl 19.15 - vilket innebär hemma 21.00... Det blir för länge emellan tror jag.

 

Lite småhungrig är jag nu, så det blir några skivor god god GOOOOD whiskey cheddar ost, men bregott emellan... 4 skivor och 4 tsk bregott.  En näve nötter gick oxå ner!

 

Nu blir det nog fullt ös på passet.  Hade jag inte ätit detta så hade jag lätt väntat i 1-2 timmar till tills maten.

 

Nu skall jag packa väskan och fixa lite innan kvällen härlig Zumbapass! Många är anmälda ikväll! Yay! :)

Etiketter: trÄning

Kommentera gärna inlägget:


  • Cam 2011-01-17 19:06:58
    Detta med mellanmålens vara eller icke vara... Jag har laddat med ett blogginlägg om detta som jag publicerar i morgon =)
  • Det är nog så individuellt och beroende på när man åt senast och när man kommer äta igen och hur mycket man skall träna. :)
    Så tror jag...

Senaste inlägg

Senaste kommentarer

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln