Känslan beskriver jag som helt underbar! Sitta ute i morgon solen, ja - eller förmiddagssolen ;) och avnjuta en god frukost! Det är så skönt!
Är mätt o nöjd, nästa lite för mätt! Om 1,5 timme så skall jag leda ett Aerobics Danspass!!! Det blir premiär för mig att köra ett 'lunchpass' - kul kul! Nu har jag inte tränat på en vecka!!!! DET är olikt mig! Men på resande fot så har inte tillfällerna funnits. Skall bli gott idag! Har även tänkt gå på ett annat aerobicspass ikväll... ;)
Anna-Karin » Idag blir det lite kaffe: "Hej! Kul att jag hitta din blogg, har själv börjat med LCHF och tränar sammtidig.."
kicki » Vilken energi det var ikväll!: "Ja det är helt otroligt vad roligt det är, får inte nog!! Men den största förtjä.."
kicki » Idag blir det lite kaffe: "Ja kaffe ja, det kan man inte vara utan! Det förgyller varje dag :-))) Kraaaaaa.."
Marica » Idag blir det lite kaffe: "Hej Moique! Vad använder du för musik på dina zumbapass? Har du eget eller använ.."
Helena » Idag blir det lite kaffe: "Ja, visst är det gott!? Något man riktigt kan längta efter. Ska på ett seminariu.."
KickiW » Favorit salladen: "Avokado är mums, blev rätt mycket sånt nu i sommar =) Favvon här är skivad avoka.."
elin » Nu är jag officiellt: Zumba Instruktör!: "Hej. var och vilket føretag utbilda du dig genom? Mvh"
Ghia » Svart vinbärsmousse - LCHF så klart!: "Perfekt tips. Förut har det blivit sylt, saft och kakor av alla bär jag plockat .."
Berit » Svart vinbärsmousse - LCHF så klart!: "Jag bara måste fråga var du köper vaniljessence/arom för jag förstår att det int.."
Micke » Favorit salladen: "Denna ser jätte god ut, den måste jag testa om 2 veckor =)"
Elin Markusson » Svart vinbärsmousse - LCHF så klart!: "Åh vad mumsigt det såg ut. :) Synd vi inte har nå vinbär här o plocka.."
Åsa » Hur gick det med LCHF på Oxhälja i Filipstad?: "Härliga fotografier återigen! Härligt! kram Åsa i Norrköping"
Linda » Majonnäsfylld skinkomelette: "Tack för tipset, lagade detta till frukost idag! Mycket gott och mättande :) Äve.."
Lotta » En handfull...: "Hej Monique! Jag undrar om man kan utöva Zumba om man är gravid? Jag är inte så .."
Nilla » Spontan vinprovning sådär mitt i natten nästan..: "Synd att vi bor så långt ifrån varandra, (jag bor i Hälsingland) annars hade vi .."
Ouinna » Spontan vinprovning sådär mitt i natten nästan..: "I sann LCHF-anda EKOLOGISKA viner det finns många att välja på. Du slipper att f.."
Mia » LCHF Lördag!: "Hej Moniqe!!!!Kan du ge lite tips vad man kan andvända Cocosfettet till???har in.."
Nilla » Spontan vinprovning sådär mitt i natten nästan..: "Apropå vin...har du hunnit testa Barista pinotage än? Är lite nyfiken på om det .."
Eva Z » LCHF Lördag!: "Godmorgon! Vilka härliga punkter att börja lördagen med och påminnelsen att det .."
Cissi » Odd Molly inköpen..: "Åh vilka fina plagg du har fyndat! Avis :) Jag har lovat mig ett Odd Molly plagg.."
sjukdomar low carb cruise monique's julklapps tips lchf-kräftskiva nolla kolhydraterna stockholm föreläsningar... renovering midsommar! vänner pÅsk göteborg grilla kosttillskott kurser danmark kostdagboken intervju lchf tips inför julen lchf camping recept mat tips & recept sommar shopping zumba trÄning south africa vardagen frukost mat tips tips på vägen lchf kurs ifrågasätt!!! barn & kost njutning lifezone fest lchf Ägg restauranger grötö lchf kryssning uppsalakursen... jag frukt? tänkvärda ord på resande fot vispgrädde ketoner vikt före o efter... bra böcker te&kaffe picknick
Ja, kan inte annat än att hålla med om att det är underbart att avnjuta frukosten ute i solen! :D
Frukost på ute på altanen är helt magiskt underbart =)))
Vad härligt det ser ut! Skiner solen alltid hos dig ? ;)
Hej!undrar hur du äter anorlunda nu mot tidigare? är det att du äter frukosten senare eller äter du mer till frukost än tidigare?tänker på då du klarar dej på 2 mål om dagen.mvh sussi
Ibland blir det bara 2 mål, det beror på när jag äter och hur mätt resp. hungrig jag är. Jag följer ingen klocka. Utan igår o idag så åt jag frukost vid 9.30 och sen som igår åt vi grillat vid 17... Däremellan blev det lite nötter till en kopp te.
Idag vet jag inte hur jag kommer att vara - men nu är jag så mätt så jag kan tänka mig att jag inte behöver äta förrän senare på em :) - men det är hungern som sagt som styr.